Pościele do łóżeczka

Pościele do łóżeczka – poradnik przedzakupowy dla przyszłych rodziców

Zasadniczo wszystkie tekstylia, z którymi mają styczność dzieci, powinny w miarę możliwości składać się z włókien naturalnych. Ponadto, jako rodzic, dobrze jest kupować pościele do łóżeczka, ręczniki i śliniaki, które są tak łatwe w pielęgnacji, jak to tylko możliwe. Przydatność do prania w pralce jest tutaj minimalnym wymogiem.

Pościel do łóżeczka – to musisz wiedzieć

Aspektu bezpieczeństwa nie należy również pomijać przy wyborze tekstyliów do pokoju dziecka i pokoju dla dzieci w wieku przedszkolnym. Niemowlęta i małe dzieci skubią wszystko, co tylko wpadnie im w ręce. Dlatego w pokoju dziecka nie ma miejsca na poszewki na poduszki i poszwy na kołdry z klasyczną plisą z guzikami. Jeśli chodzi o pościel do łóżeczek, preferowane powinny być warianty z zapięciami na rzepy lub całkowicie bez zapięć.

Pościele dla niemowlaka – nie zapomnij o kolorze

Jeśli chodzi o pościele do łóżeczka, nie ograniczasz się już do klasycznych kolorów jasnoniebieskiego dla chłopców i różowego dla dziewczynek. Śródziemnomorskie odcienie podbijają obecnie także pokoje dziecięce. Dotyczy to zarówno wyposażenia pokoju dziecięcego, jak i użytych tam tekstyliów. Pościel do łóżeczka można teraz kupić w dowolnym kolorze i z różnorodnym nadrukiem. Daje to również możliwość dopasowania jej do aranżacji. Ma to tę zaletę, że możesz sprawić, że cały wygląd pokoju dziecięcego będzie bardzo harmonijny.

Pościel do łóżeczek- koniecznie przeczytaj

Pościel dla małych dzieci ma zwykle wymiary 55 x 40 centymetrów na poszewkę na poduszkę i 135 x 100 centymetrów na poszewkę na kołdrę. Tradycyjne prześcieradła nie nadają się do łóżeczek dziecięcych ani niemowlęcych. Dzieci są również bardzo aktywne podczas snu, co oznacza, że ​​te prześcieradła „zbijałyby się”, gdyby nie były zabezpieczone napinaczami pod materacem. O wiele lepszym wyborem są prześcieradła z gumką. Również prześcieradło możesz dopasować do pościeli do łóżeczka marki Pinio.

  Płytki hiszpańskie w poznaniu, a trendy łazienkowe

Doświadczeni rodzice polecają nawet kompletne pokrowce na materac, ponieważ nie ma ryzyka, że ​​się poślizgną i zapewnią dzieciom niespokojny sen. Tutaj również należy zwrócić uwagę na wysoki udział włókien naturalnych oraz możliwość prania we własnej pralce. Pokrowce na materace i prześcieradła są najczęściej dostępne w tych samych kolorach co pościel do łóżeczka.

Data publikacji Kategorie ciekawe