meble do łazienki

Jak wybrać najlepsze meble do łazienki? – krótki poradnik przedzakupowy

meble do łazienkiByć może myślisz, że urządzanie łazienki to prosta sprawa, ale kiedy znajdziemy się w salonie łazienkowym, żeby wybrać umywalkę, meble do łazienki i ceramikę sanitarną, zaczyna się meblowy kryzys, otoczony wątpliwościami i niezdecydowaniami. Niezdecydowanie zwiększa się również ze względu na szeroki wachlarz możliwości, jakie dają nowoczesne meble do łazienki i zastanawiamy się, które rozwiązanie jest najlepsze zarówno pod względem powierzchni, jak i dostępnego budżetu.

 

Meble łazienkowe: podwieszane czy tradycyjne

Wybierając meble łazienkowe nie możemy ograniczać się tylko do osobistego gustu, musimy również ocenić pozytywne i negatywne aspekty każdego rodzaju mebli.

Pierwszy wybór, jaki się prezentuje, to ten między meblami opartymi na ziemi a meblami podwieszanymi. Trzeba powiedzieć, że coraz większą popularnością cieszą się meble podwieszane, zasłaniające te, które spoczywają na podłodze.

Zaniedbując estetyczny aspekt mebli podwieszanych, które unikają wiercenia podłogi, mają ogromne zalety. Pierwsza z nich dotyczy sprzątania, które staje się znacznie prostsze, gdy dostępna jest wolna przestrzeń. Do estetycznych i nowoczesnych meble do łazienki zaliczmy również meble otwarte i te z drzwiami. Te pierwsze mają szereg półek, które różnią się w zależności od wielkości mebla, ale które pozostają widoczne. Szafy z drzwiami kryją natomiast przechowywane przedmioty.

 

Nowoczesne meble do łazienki: umywalka podwieszana czy praktyczność

Umywalka podwieszana czy wbudowana? W pierwszym przypadku mamy do czynienia z nowoczesnym rozwiązaniem bardzo lubianym przez kupujących, ale przedstawiającym poważną wadę przy sprzątaniu. W rzeczywistości mają przestrzenie między punktami styku, między szafką a umywalką, do których naprawdę trudno jest dotrzeć. Umywalki do zabudowy są znacznie wygodniejsze i występują w najróżniejszych kształtach i rozmiarach.

Innym wyborem mebli łazienkowych jest podjęcie decyzji o tym czy kupić wannę czy prysznic. Niekiedy jej rozstrzygnięcie staje się nie lada wyzwaniem między relaksem a praktycznością. Oczywiście wiele zależy również od dostępnej przestrzeni, ilości wody, którą możesz zużyć, ile czasu poświęcisz na higienę osobistą i kto będzie korzystał z pomieszczeń.

  Jak często wymieniać filtr w ekspresie do kawy

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych dla swojej łazienki może stać się jedna z trudniejszych decyzji. Zastanawiając się czy warto rezygnować z praktyczności lub chwili relaksu, czy nie lepiej wybrać np. prysznic z hydromasażem. Idealny do szybkiej higieny osobistej, ale równie doskonały, jeśli chcesz zmyć zmęczenie po długim dniu pracy.

Data publikacji Kategorie ciekawe