Czy w łazience warto wymienić wannę na prysznic? Nowoczesne aranżacje łazienek

Istnieje kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed wymianą wanny na nową z prysznicem, bądź rezygnacji z wanny na rzecz prysznica typu walk-in. Czy łazienka stanowi wartość dodaną do domu? To jedno pytanie, które wszyscy właściciele domów chcieliby wiedzieć. Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Starsze, przestarzałe łazienki lub łazienki w stanie ruiny mogą odebrać domowi wartość, ponieważ potencjalni nabywcy zobaczą w przyszłości duży, kosztowny projekt – nawet jeśli potrzebne aktualizacje są dość minimalne.

Jeśli myślisz o sprzedaży domu lub po prostu zwiększenie jego wartości do budowania kapitału własnego, to przebudowa łazienki może zrobić wiele, aby dodać mu wartości. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o aktualizacje – nowa farba, lepsze wyposażenie, itp. Na stronie Grupy Mo (https://grupamo.pl/category/lazienka/) znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do łazienki.

Czy mały remont łazienki może podnieść wartość domu?

Wiele projektów łazienek zakłada stosowanie pryszniców. Dlatego też, jeśli dom jest w dobrym stanie, a Ty zdecydujesz się zamienić wannę na prysznic, możesz paradoksalnie zwiększyć wartość swojego lokum. A powód jest prosty. W dzisiejszych czasach ludzie są zajęci. Większość z nich po prostu nie ma czasu na kąpiel, więc prysznice są preferowanym elementem wyposażenia łazienki, ponieważ są szybkie i wydajne. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, kiedy dom przeznaczony jest do mieszkania rodziny z dziećmi.

Jeśli tak jest, będziesz chciał utrzymać wannę w przynajmniej jednej łazience, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną dla zapracowanych rodziców, którzy muszą kąpać swoje dzieci. W wannie typu master kąpiele są jednak preferowaną – i bardziej wartościową – opcją.

Małe łazienki- na co się zdecydować?

Rozważając wymianę wanny na prysznic, należy uwzględnić koszty. Jeśli masz już wannę i chcesz tylko odświeżyć łazienkę za pomocą nowych urządzeń, to wymiana wanny na nowszą będzie Cię kosztować mniej. Prysznic z kafelkami może kosztować dużo więcej, szczególnie jeśli w grę wchodzą konieczność zmiany wielkości otworu wanny lub przesunięcia instalacji wodociągowej w celu dopasowania jej do nowego prysznica. Oczywiście, jeśli wymagane jest bardziej minimalne przestawienie, ten projekt będzie mniej kosztowny.

  Badanie echo serca w Poznaniu

Kolejnym aspektem jest efektywność energetyczna. Wanny zużywają dużo wody, a ogrzewanie całej tej wody może podnieść Twoje rachunki za energię. Nowoczesne wodooszczędne głowice prysznicowe zużywają mniej wody. W końcu, są też względy związane z przestrzenią. To właśnie tutaj prysznice naprawdę błyszczą na tle innych elementów armatury. W ciasnych łazienkach, nawet jeśli koszt instalacji jest wyższy, prysznic zrobi wiele, aby otworzyć łazienkę i sprawić, że poczuje się mniej zatłoczona. W rezultacie będzie jaśniejsza, bardziej przestronna i bardziej relaksująca. Sam wygląd może znacząco wpłynąć na wartość Twojego domu.

Data publikacji Kategorie ciekawe